Das Adidas
Mergeam spre mama ca să îmi dicteze rețeta de plăcintă cu rubarbă și am agățat cumva o sârmă din asfalt, provocând o gaură nu chiar micuță în pânza pantofului sport.
Ce noroc pe capul meu (în gândul meu), că o rog pe mama să folosească ciuperca ei magică ca să închidă rana papucului. Cât a lucrat, eu m-am conversat cu bătrânul în altă cameră, discutând fleacuri: cu cât s-a majorat RCA-ul, cât mai e benzina, chestii de-astea.
Operațiunea Țesutul n-a durat mult, iar mama a venit la mine inocentă ca o floricică verde. Rezultatul este acesta.

Cred că mă duc să caut sârma aia și cu celălalt picior, că doar cu o floare nu se face primăvară.
Păi roag-o să mai facă și altele și o să arate chiar drăguț!:P
Pe cât posibil cu roz sau galben. Dar da, m-am gândit că asta e soluția: flori mai multe în culori de camuflaj tip flamingo este exact ce îmi trebuie. P.S. Cumpăr tutu reflectorizant 🙂
E chiar drăguță 🙃🤭
Cine, mama? Da, a fost foarte drăguț din partea ei.
Eu m-am gândit la floricică…. Dar da, mama ta e și mai drăguță pentru că a găsit soluția să nu te lase rupt la pantof.
Fiica-mea si-a customizat o pereche de „conserve” (Converse) cu floricele si stelute cusute. A iesit foarte fain. Chiar nu stiu de unde-a mostenit talentul creativ.
Fiica, dar eu sunt fiul. Am luat la purtat încălțările și în mișcare floricica asta arată ca o rozetă vegetală pregătită să nască. 😂
Vreau rețetă cu rubarbă, cu cantități dacă se poate, că noi am avut ceva plantă dar a trebuit să o facem suc din lipsă de rețetă regulamentară.
@OldJohn sper azi să fac rubarba, dacă mai trăiește. Cel târziu mâine, dar vine, vine.