kronwurstblog

Vești și povești răstălmăcite

Publicat pe 12/06/2026 la 15:41 • De Kronwurst

Give it to me! Give it to me!

(I can get you) Catisfaction! Pentru că începem chiar acum marele giveaway, conform celor 3 reguli enumerate mai jos.

catisfection

Prima regulă de 3 simplă e simplă: câte un tricou pe lună, în următoarele 3 luni (adică, pe înțelesul creștinilor: în iunie, iulie și august 2026), va ajunge la un comentator norocos să aibă în apropiere un easybox Sameday, pentru că nu îmi permit să plătesc un curier până la ușă, am studii muzicale și sunt prea scârțar la vioara a 2-a din familie. Scuze, sacâzule!

A doua regulă de 3 simplă e la fel de simplă: tot ce aveți de făcut este să comentați în număr cât mai mare (sper să nu fiu nevoit să îmi iau concediu, ca să fac față avalanșei de mesaje), EXCLUSIV aici pe blog la postarea cu giveaway-ul din luna respectivă, timp de 1 săptămână. Apoi mă voi duce la întâmplare pe random.org și voi selecta câștigătorul, complet aleatoriu, care va putea alege din ce mărimi/culori (mai) sunt disponibile. În total am un tricou mărimea M turcoaz deschis, 1 tricou mărimea L ceva gri nisipos nu îmi dau seama și 1 tricou mărimea XL pe crem. Atât s-a putut.

A treia regulă de 3 simplă chiar e cea mai simplă: vor fi aprobate numai comentarii de fâscalitate superioară, precum tricourile :). Nu vă bateți joc de munca unui iobag legat de tastatură.

Așadar, până nu începe un nou meci de mingicăreală, vă provoc să vă încălziți mânuțele care pe ce dispozitive folosiți și să vă înscrieți în număr cât mai mare. Totuși, fără concursomani cu nickuri dubioase, pentru că rog și ofer seriozitate, sobrietate și amabilitate.

Repet: câștigătorii vor primi tricourile numai la un easybox din rețeaua Sameday. Asta ca să știți la ce vă înhămați și ca să nu avem reclamații într-un caiet inexistent.

Dacă am uitat să menționez ceva și aveți întrebări, sentimentul este reciproc.

Mult succes și să câștige cel mai norocos!

10 răspunsuri la “Give it to me! Give it to me!”

  1. Anouk spune:

    Și dacă voi fi singurul competitor, tot n-am să câștig. Dar măcar am vreo 3 easybox-uri de la Sameday lângă casă.

    • Kronwurst spune:

      Sigur ai și vreo câteva urme de căței prin zonă, caută-le prin iarbă și urcă înapoi în casă, nu se știe niciodată sub care talpă se ascunde norocul. Best of luck!

  2. Ana Secula spune:

    Pe ăla urît(ule) gri nisipos mărimea L, îl vreau eu pe bani și cost transport la EasyBox. Nu intru in concurs (nici aleatoriu)
    Te rog 🙂 frumos!
    Deal?
    Detalii si adresă în privat. Dacă ești de acord.

    • Kronwurst spune:

      Ana, răspund public, pentru că nu am nimic de ascuns. Sunt extrem de onorat și încântat, dar vin cu o contrapropunere, dacă mai ai puțintică răbdare. Cine știe, poate mai apar și alți doritori (totuși, e doar un tricou cu logo-ul meu, de care sunt tare mândru). Apoi, pot încerca să plasez o comandă, în funcție de stocul firmei inkspired, cu mărimea și culoarea dorită. Ce zici, te coafează?

  3. Anca Balla spune:

    Tricouri am multe culori, dar chiar turcoaz nu am. Ba mai mult chiar îmi plac tricourile mai deosebite așa…. Easyboxuri am cel puțin 5 pe rază de 500 de metri, așa că sunt eligibilă 😁

  4. Kronwurst spune:

    Dacă aș fi găsit pe stoc numai turcoaz, zău că așa le-aș fi luat pe toate. Mai aveți de așteptat, dar timpul trece repede.

  5. Ana Nedelcu spune:

    Eu ma inscriu pt urmatorul concurs,pt ca port S si imi place turcoazul, desi cand s-a impartit norocul, nu eram acasa

  6. Kronwurst spune:

    OK, ok, notat.

  7. Anduța spune:

    Turcoazul acilișa!

  8. Kronwurst spune:

    Kali tychi!

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.