Pauză de inspirație
Știți momentul ăla între partide, când te duci la magazin să iei pâine și te întorci cu brânză grasă de vaci, zahăr vanilat Bourbon, Ricotta și Mascarpone? Nu doar atât, dar nici măcar nu știți ce exact veți face cu ele, dar să fie acolo, în frigider, pentru când ăia mici vor cere a bit later during the week ceva dulce, eventual cu fructe de pădure?
Până mă hotărăsc sau îmi vine vreo idee originală, nu mai bine vă întreb pe voi cam ce combinații ați experimentat sau v-ar plăcea cu ingredientele din imagine? La cine și altcineva să apelez cu încredere, doar nu o să-l întreb pe Google?
P.S. Am uitat să iau pâine și nici nu am chef de gimnastică cu maia la ora asta, mâine dimineață, așa că familia disperată după Franz și Ela va avea o surpriză neplăcută.
P.P.S. Din abundența de comentarii la postarea cu giveaway, am dedus că nu vă prea plac tricourile haioase sau umblați prin bucătărie numai ca negrii, în cămașă. Treaba voastră, vineri seara va fi prea târziu și va trebui să mai așteptați o lună chinuitoare. Să nu ziceți că nu v-am spus.

Papanași? 🤔
Nu sună rău, dar de papanași cu Mascarpone nu am auzit. Fierți sau prăjiți?
Fierți. M-am gandit la papanași văzând oferta generoasă de brânză de vaci.
Zahar si branza de vaci = macaroane la cuptor
Zahar si Mascarpone = Tiramisu / Cheese cake la rece
Zahar si Ricotta = Cheese cake la rece
Burbon = pahar cu un cub de gheatsa (nu suntem presedinti sa ne permitem 3 cuburi!)
Deci cam cu zahăr peste tot. Noroc că am zahăr integral/brun dintr-o trestie gânditoare. Mulțumesc pentru sugestii, vedem ce va fi.
Nu mă pricep 😬
Orice, numai cu suc de rubarbă să fie 😂
Say cheese! As in Cheesecake!
Bine că nu ai propus vreun fonfleu. Say cheese spun doar bărbații, femeile spun Păsărica!