kronwurstblog

Rețete, vești și povești răstălmăcite

Publicat pe 08/06/2026 la 08:00 • De Kronwurst

Adio, dar ramen cu tine!

Vreme vine, vreme trece, eu ramen la toate rece. Sau pe aproape, căci ce mi-a ieșit dintre mânuțele de non-pianist numai rece nu a fost.

Ca să încep cumva dieta mea sumo-japoneză, m-am gândit ce supă asemănătoare aș fi în stare să fac, am analizat pe scurt ingredientele din compartimentul de legume și am ales cu sufletul o supă ramen, preferata mea după pho bo-ul vietnamez.

Primul lucru care îmi lipsea era carnea de vită, pe care nu m-am îndurat să dau banii la gulaș, dar între timp văzusem la carmangeria ungurească din piață că au CVL la doar 47 de lei kg, așa că le-am făcut o scurtă vizită cu bicicleta.

Apoi m-am pus pe treabă. Rețeta mea, născută din experiența emisiunilor la care am participat prin intermediul televizorului, este următoarea:

1 kg de carne tăiată franjuri, 1 ardei gras galben, 1 ardei gras verde, 1 morcov, 1 bucată de țelină din familia Maricica, 1 pachet de noodles în vid, 1 ceapă cu inimă nesănătoasă, dar la exterior arătoasă ca o mireasă grasă,

Image Editor Output Image128658132 17808542423035668582894933849278

3 cepe verzi, 2 linguri de ghimbir pudră, 2 linguri de pastă de ardei iute, 1 lingură plină de mango murat iute marca Ashoka. Ceapa albă am bucățit-o grosier, iar cea verde în segmente de 5 cm. Morcovii și țelina, bastonașe.

Am încins oala sub presiune și, fără ulei, doar cu o jumătate de cană de apă, am călit legumele pe rând (întâi ceapa, apoi ardeiul, țelina și morcovul) cu 1 linguriță de sare. După 10 minute de amestecat continuu la foc măricel am pus carnea, mango-ul și pasta de ardei și după alte 10 minute am completat cu apă până la semnul limită din oală, am fixat capacul și am fiert sub presiune, la cel mai mic foc posibil, timp de 50 de minute.

Stop foc! După ce oala s-a depresurizat, am scos capacul și am adăugat în oală noodleșii. Asta a fost tot! Am gustat și nu a mai trebuit asezonat cu nimic.

În bol am adăugat fâșii de salată verde și ceapă verde tocată și pot spune că a ieșit ceva extraordinar, extrem de apropiat de ce ar costa minimum 55 de lei într-un restaurant cu specific asiatic.

Img 20260606 1717346079567173322546694 1024x1017

Deci prima încercare a fost un succes! Ceea ce vă doresc și vouă!

5 răspunsuri la “Adio, dar ramen cu tine!”

  1. Anca Balla spune:

    Musai în oală sub presiune? 🤔

    • Kronwurst spune:

      Dacă n-ai oală sub presiune, vițelușa aia are nevoie de minim 4 ore la foc domol, ca să fie fragedă. 4 ore înseamnă practic o fracțiune de normă, nu toți vor să petreacă atâta timp în bucătărie. Cred.

  2. Anca Balla spune:

    Ai dreptate. Eu am pierdut vițelușa pe pășune🫣. Și pierdută o las pentru că oală sub presiune nu am 🤷🏽.

  3. OldJohn spune:

    Deși am oală cu presiune nu aș putea întreprinde un demers de genul ăsta.
    Am să găsesc întotdeauna pe cineva să gătească pentru mine.

  4. Kronwurst spune:

    Cât timp face mâncare bună acel cineva, e bine.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.